O nás

O nás

Naše dermatologická ambulance propojuje dvě oblasti péče: léčbu a diagnostiku onemocnění kůže a léčbu pohlavně přenosných chorob. Soukromá dermatovenerologická ordinace v budově EUC Kliniky Liberec poskytuje komplexní dermatovenerologickou péči do které, kromě prevence a léčby onemocnění, patří i některé estetické zákroky. Mezi nejčastější diagnózy, se kterými pacienti do dermatovenerologické ordinace přicházejí, patří ekzémy, lupénka, mykózy, akné, nádorové kožní změny či parazitární onemocnění kůže.

Kromě standardních vyšetření v oblasti dermatovenerologie poskytujeme služby centra biologické léčby kožních onemocnění (lupénka, psoriatická artritida, atopický ekzém, hidradenitis suppurativa, chronická kopřivka). Okrajově se věnujeme i kosmetické dermatologii (především léčbě akné). Do budoucna chystáme zřízení lymfologického centra.

Tým lékařů a sester Dermatovenerologie Liberec zajišťuje s vysokou profesionalitou péči o všechny pacienty od dětského do pokročilého věku. Spolupracující lékaři mají dlouholetou praxi a aktivně se věnují celoživotnímu vzdělávání.

Máme smlouvy se všemi zdravotními pojištovnami a pacientům se věnujeme v rámci následujících oblastí:

  • Sestavení anamnézy (pečlivé vyslechnutí historie Vašeho onemocnění, dosavadního vyšetření a léčby, rodinné anamnézy, uvítáme veškerou dokumentaci z předchozích vyšetření, pokud máte k dispozici, prosíme také o seznam aktuálně užívaných léků)
  • Stanovení / upřesnění diagnózy Vaší nemoci, popř. doplníme potřebná další vyšetření
  • Zahájení léčby (společně se dohodneme na léčebném plánu, který bude pro Vás optimálním řešením)
  • Dispenzarizace (pacienty s chronickým kožním onemocněním nebo s kožními nádory sledujeme dlouhodobě nebo předáme do péče praktického, dětského lékaře či jiného specialisty, dle Vašeho přání)
  • Kontrola a monitoring (v pravidelných intervalech podle individuálního rizika a druhu léčby domlouváme termíny pro následné kontroly, v případě potřeby mimo kontrolní objednání jsmek dispozici na telefonu či e-mailu)
  • Prevence (vždy usilujeme o předcházení vzniku komplikací léčby, případné reakci na užívané léky, vzniku známých přidružených nemocí u onemocnění)